Prenájom pôvodnému vlastníkovi

V spoločnosti WFG reality sa už viac ako 15 rokov venujeme nehnuteľnostiam. Staviame na prirodzených hodnotách a na ľudskom, čestnom a otvorenom jednaní. Vnímame potreby klientov, tak sme pripravili produkt Prenájom pôvodnému vlastníkovi.

 

V prenájme ako doma

Nehnuteľnosť odkúpime od vlastníka a obratom mu ju prenajmeme presne podľa vopred dohodnutých podmienok prenájmu. Klient tak ostáva bývať doma. Nemusí riešiť sťahovanie ani meniť adresu trvalého pobytu. Cena prenájmu sa odvíja od trhovej ceny v regióne. V mnohých prípadoch platí klient za bývanie menej ako v byte zaťaženom splátkami záväzkov.

V ponuke berieme ohľad na individuálne potreby našich klientov a kúpnu cenu vopred odkomunikujeme. K odkúpenej nehnuteľnosti sa vždy správame ako k svojej vlastnej. Staráme sa, poskytujeme drobnú údržbu, riešime vzniknuté problémy.

 

Výhody

Bývanie vo svojom dome

Zachovanie trvalého pobytu.

Každoročné vyúčtovanie

S vrátením preplatkov.

Diskrétne jednanie

Počas celého trvania vzťahu.

Spoľahlivá firma

S ľudským prístupom.

Meníme životy cez reality

 

Vzorové príklady

Príklad 1

 

Pani Mária vlastnila v Žiline, na sídlisku Vlčince, dvojizbový byt zaťažený hypotekárnym úverom. Potrebovala však nevyhnutne splatiť spotrebný úver vo výške 5.000 EUR. Byt preto predala našej spoločnosti za 80 % trhovej ceny bez toho, aby sa musela odsťahovať. Z kúpnej ceny zaplatila všetky svoje záväzky a ostala v uvedenom byte bývať v nájme. Výška nájomného je nižšia, ako bola výška splátky hypotekárneho úveru. V byte má, samozrejme, naďalej trvalý pobyt a môže v ňom ostať bývať tak dlho, ako chce. Každoročne dostáva od správcu zúčtovanie, dokonca hospodárnym správaním pravidelne dosahuje preplatky, ktoré jej vraciame.

Príklad 2

Rodine z Partizánskeho vyhlásil správca bytového domu dražbu z dôvodu neuhradenia poplatkov za dlhšie obdobie. Obaja rodičia sú pracujúci, ale väčší počet záväzkov voči bankám aj nebankovým spoločnostiam nezvládali zo svojich príjmov splácať. Z neuhradených záväzkov mali aj exekúcie, takže im exekútori strhávali časť mzdy na úhradu záväzkov a exekučné trovy. V tejto situácii by o bývanie určite prišli. Predajom však dokázali splatiť všetky svoje záväzky (hypotéku, dlh voči správcovi bytového domu, exekúcie a všetky záväzky voči nebankovkám). Vo svojom pôvodnom byte sa tak stali nájomníkmi s vopred dohodnutou výškou nájmu. Rodina teraz pokojne býva v byte a zo svojich príjmov pohodlne zvláda platiť dohodnuté nájomné. Rodičia po predaji veľmi ocenili, že sa stratil tlak zo strany všetkých veriteľov.

 

ĎALŠIE SLUŽBY

 

Sídlo firmy a fakturačné údaje

WFG reality, s.r.o.
Daxnerova 9
010 01 Žilina

IČO: 50 659 855
DIČ: 2120414406

Banka: Tatra Banka
Účet: 2940033637/1100
IBAN: SK92 1100 0000 0029 4003 3637

Kontaktné miesto

WFG reality s.r.o.
Daxnerova 9
010 01 Žilina

Tel:
+421 41/55 55 999
Fax: +421 41/55 55 955